پیشگامان تاسیسات لوگو

Image

کاهش مصرف انرژی در برج های خنک کن توسط موتورهای دور متغیر

پیشگامان تاسیسات1398/11/10 مقالات

در این مطلب به چگونگی کاهش مصرف انرژی در برج های خنک کننده با استفاده از موتورهای دور متغیر اشاره می- کنیم. چراکه در حالت سنتی انتخاب برج براساس بار ماکزیمم سرمایشی است و حال این سوال پیش می آید که با تغییرات بار ساختمان از بیشینه به کمینه، مصرف انرژی به چه صورت خواهد بود؟

ادامه مطلب
Image

کاهش مصرف انرژی در هواسازهای های حجم متغیر

پیشگامان تاسیسات1398/11/08 مقالات

در این مطلب به چگونگی کاهش مصرف انرژی در هواسازهای حجم متغیر اشاره شده است

ادامه مطلب
Image

عیب یابی و تعمیر  مشعل گازی و گازوئیلی

پیشگامان تاسیسات1398/11/10 مقالات

عیب یابی ورفع عیب در صورت بروز اشکال در کار مشعل,ابتدا موارد زیر باید برسی شوند : 1-برق مشعل 2-مسیر سوخت(شیرمغناطیسی گاز و رگولاتور گازو کلید فشار هوا) 3-وضعیت کلیدها روی پنل کنترل .

ادامه مطلب
Image

راهبری موتورخانه

پیشگامان تاسیسات1398/11/12 مقالات

وقتی سیستم گرمایش “گرم نمیکند”، رفع عیب آن هم هنر است و هم علم.فرض کنیم شما در خصوص هواگیری سیستم هر کاری از دستتان برمی آمده انجام داده اید.همچنین منبع انبساط را هم برای اطمینان ار عدم گرفتگی بررسی کرده اید،ولی مشکل هنوز باقی است.

ادامه مطلب
Image

الزامات تهویه مطبوع بیمارستانی

پیشگامان تاسیسات1399/03/03 مقالات

تمامي فضاهاي يک بيمارستان اعم از اتاقهاي عمل ، جراحي ، ريکاوري ، بخش هاي بستري ، آزمايشگاهها و ... نياز به گرمايش در زمستان و سرمايش در تابستان را دارند . دما و درصد رطوبت و نياز هواي تازه در بعضي از فضاها داراي اهميت زيادي است و در بعضي از فضاها داراي اهميت كمتري است .

ادامه مطلب
Image

منبع انبساط مرکز اطمینان

پیشگامان تاسیسات1398/11/10 مقالات

آب موجود در چرخه بعد از دریافت گرما در دیگ منبسط شده و حجمش افزایش می‌یابد. جهت جلوگیری ازخروج این حجم اضافی از چرخه، منبعی تعبیه می‌شود که به آن منبع انبساط می‌گویند.

ادامه مطلب